Kinowe popołudnia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kinowe popołudnia

Kinowe popołudnia

Podczas Kinowych Popołudni nadal omawiamy Oscarowe produkcje. Uczniowie obejrzeli film familijny „Hugo i jego wynalazek”, w reżyserii Martina Scorsese, który w 2011 roku zdobył pięć Oscarów, a nominowany był w aż jedenastu kategoriach.

Akcja filmu toczy się w Paryżu końca lat 40’ XX wieku. Chłopiec Hugo, poznaje na dworcu zgorzkniałego sprzedawcę zabawek, z którym połączy go chęć rozwiązania niecodziennej tajemnicy. Aby w pełni docenić omawiane dzieło, należało znać choć w części historię początków kinematografii. Na szczęście uczniowie już na wcześniejszych zajęciach dowiedzieli się dlaczego ludzie uciekali z kina podczas pierwszych seansów braci Lumiere, obejrzeli też fragmenty „Podróży na Księżyc” i innych dawnych produkcji, które w „Hugo” ożywają na nowo (zasłużony Oscar za scenografię i efekty specjalne).

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkania z kinem.

Grzegorz Szklarczuk