Ważne sprawy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Ważne sprawy

Ważne sprawy

W poniedziałek, 8 kwietnia w czasie zajęć lekcyjnych klasa druga rozmawiała o sprawach ważnych.W pierwszych chwilach rozmowy pojawiły się następujące zdaniem uczniów "ważne sprawy" :
-zbliżająca się Komunia  św. (strój, prezenty);
-winda w szkole;
-basen w każdej miejscowości;
-duża sala gimnastyczna, dobrze wyposażona itp.
W trakcie zajęć doszliśmy do jednego wspólnego wniosku, że najważniejsze jest aby na świecie panował pokój i wszyscy ludzie byli szczęśliwi.
W domu uczniowie mieli napisać list do Prezydenta naszego kraju, w którym mieli poruszyć sprawy dotyczące naszego kraju, naszej szkoły, naszych rodzin.

Oto nie które z nich:

Drogi Panie Prezydencie,
Martwię się o zamykanie szkół . Proszę, żeby Pan coś z tym zrobił. Nie podoba mi się też małe zaopatrzenie szpitali i mały wybór pracy. Mam nadzieję, że Pan zmieni to na lepsze.

Pozdrawiam Ola!!!

Szanowny Panie Prezydencie

Chodzimy do klasy II we Włodowicach.

Bardzo byśmy chciały, żeby w naszej  szkole była większa sala gimnastyczna, bo nasza jest bardzo maluteńka. Nasze klasy są kolorowe, bo rodzice sami je wymalowali, ale szkolny budynek jest już szary i brudny i bardzo byśmy chciały mieć śliczny i kolorowy budynek. Moja klasa czasami korzysta z basenu, a naszym marzeniem jest korzystanie z niego raz w tygodniu. Dzieci z naszej szkoły  lubią szkolne wycieczki, chciałybyśmy, żeby było ich więcej. Bardzo by nam zależało, żeby Pan Prezydent przeczytał nasz list i pomógł naszej szkole.

Karolina i Wiktoria

List do Prezydenta

Kochany Panie Prezydencie martwię się o szkoły, bo je zamykają.

Proszę Cię, żebyś coś z tym zrobił.

Pozdrawiam Karolina

List do Prezydenta

Drogi Panie Prezydencie, trochę się niepokoję, bo nie ma pracy w naszym kraju. Chciałabym, żebyś coś z tym zrobił.

Pozdrawiam Karolina

Drogi Panie Prezydencie

Bardzo Pana proszę, żeby Pan zrobił tak, aby w naszym kraju było więcej pracy i większe zarobki, ponieważ mój tato musi pracować za granicą i nie mogę go widzieć codziennie. Tęsknię za nim i przez to jest mi smutno. A moja mama musi sama nosić węgiel.

Aleksy Stawiarski

Drogi panie prezydencie!

Proszę, by w Polsce nie zamykano szkół, a w szpitalach wszystkie sprzęty działały jak należy i żeby nie było takich długich kolejek do lekarzy. Proszę też o to, by ludzie mieli prace . Myślę , że wszystkie moje prośby się spełnią.

Pozdrawiam Madzia.

Drogi Prezydencie,  proszę żeby  nie zamykali szkół, żeby w szkołach były windy, żeby w całej Polsce ludzie mieli pracę oraz o to, żeby wszystkie sprzęty  działały w szpitalach.  Zapraszamy do Włodowic.

Dariusz Podeszko.

Panie Prezydencie,

Piszę do Pana list z prośbą o przedłużenie wakacji o 1 miesiąc.

Teraz wakacje trwają 2 miesiące, a chciałbym, żeby były dłuższe.

Pozdrawiam Pana serdecznie i czekam na odpowiedź.

Miłosz Ważny

Drogi Panie Prezydencie

Proszę o to, żeby nie zamykano szkół w Polsce! O to, żeby w szpitalach wszystkie sprzęty działały jak należy i o to, żeby w każdym mieście było lodowisko!

Pozdrawiają Zuzanna i Apolonia!!!

Szanowny panie prezydencie, nazywam się Ania i chodzę do 2 klasy szkoły podstawowej. Mam do pana dużą prośbę aby pan pomógł małym szkołom, żeby nie były likwidowane. Wszyscy ludzie powinni mieć pracę w Polsce. Dzieci chore powinny mieć dobrą  opiekę. Chciałabym, aby w mojej szkole była sala gimnastyczna  i dobre wyposażenie. Wierzę, że może Pan mi pomóc.

Ania