Jasełka 2009

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Jasełka 2009

Jasełka 2009

Jasełka w naszej szkole to zawsze niezwykłe wydarzenie - wzruszające i ciepłe. Trzeba przyznać, że jednak tegoroczne przedstawienie jest ogromnym sukcesem naszych uczniów.

Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Krystyny Szubskiej, a oprawą muzyczną zajęła się pani Dorota Michalak. A co było największym zaskoczeniem? Wstęp, czyli film nagrany przez uczennice przedstawiający rodzinną Wigilię.

Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbywały się jasełka.
Na początku był film pt. ,,Wigilia domu". Na nagraniu była ubrana choinka, a także wszyscy siedzieli przy stole wigilijnym. Po tym krótkim wstępie zaczęło się przedstawienie. Zaczątkowała je kolęda pt. „Lulajże Jezuniu'', którą na flecie grała Alicja Pawlik. W pierwszej scenie nadeszły diabły, które ujrzały nadchodzące anioły. Posłańcy Boga oznajmili o tym. że Chrystus się narodził. Do stajenki Jezusa przybyli oddać pokłon i dary pastuszkowie oraz królowie.
Bardzo nam się podobałyJ, gdyż tam odczuwaliśmy atmosferę świąt.

Maria Bieda, Dominika Parniak kl. V, Róża Maćkowska, Małgorzata Mróz kl.

Jak to było?

Zaczęło się od koła teatralnego.
Próby nasze były bardzo ciężkie,
lecz dzieci z naszej szkoły mają niesamowite talenty.
Zorganizowaliśmy miejsce na film o Wigilii w rodzinie.
Film ten był komediowo-realistyczny.
Następnie czekał nas występ.
Wydaje nam się, że przedstawienie było na bardzo wysokim poziomie,
na początku:
zapowiedź oraz film,
następnie scenka z diabłami,
a przy szopce niesamowite zakończenie.
Teraz zapowiadają nam się spektakle (konkursy) teatralne.
To będą i były niesamowite przeżycia.

Katarzyna Czajka, Milena Ilnicka kl. VI, Jagoda Jasińska, Alicja Jakubowska kl. V

Zobacz GALERIĘ