Urodziny trąbki

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Urodziny trąbki

Urodziny trąbki

Ile lat ma trąbka? Jakie są jej rodzaje? Co można na niej zagrać? I dlaczego właściwie trąbka jest symbolem poczty? Na te i inne pytania znają już odpowiedź uczniowie naszej szkoły, których po raz kolejny odwiedzili pracownicy Filharmonii Sudeckiej.

Temat dzisiejszego spotkania brzmiał „Urodziny trąbki”. Uczniowie mieli okazję usłyszeć brzmienie różnych trąb, w tym historycznej, bardzo rzadko dziś używanej trąbki barokowej – być może była to jedyna w życiu okazja, by zetknąć się z tym urządzeniem. Poza tym pokazane zostały również współczesne trąbki w różnych odmianach, o różnym wyglądzie i wydawanym dźwięku. Muzycznej podróży towarzyszyła niezwykle ciekawa lekcja historii z perspektywy trąbki właśnie.

Na zakończenie dwoje uczniów miało okazję zagrać na małej, łatwej w obsłudze trąbce – próbowali swych sił w klasycznej melodii, a następnie w jazzie.