Festiwal nauki

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Festiwal nauki

Festiwal nauki

W środę, 6 marca, w Szkole Podstawowej im. Św. Wojciecha we Włodowicach odbył się Festiwal Nauki, który był jednocześnie Dniem Otwartym dla wszystkich dzieci, które chcą być częścią naszej społeczności od przyszłego roku szkolnego.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 16:00 w sali gimnastycznej, gdzie wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor, Anna Grzybowska. Na zgromadzonych czekało wiele atrakcji. Na sam początek - kawiarenka z pysznymi ciastami oraz kawą i herbatą, a także wielkanocny kiermasz, który cieszył się ogromnym powodzeniem. W tej też sali można było obejrzeć prezentację naszej szkoły, która wywołała wśród dzieci liczne okrzyki zachwytu i euforii. Następnie, wszyscy mogli udać się na trzy, specjalnie przygotowane na tę okazję, stanowiska. Pierwsze z nich prowadziły panie Joanna Szymczyk i Katarzyna Maj-Bukowska. Nasi uczniowie wraz z nowymi koleżankami i kolegami mogli bliżej zapoznać się, a potem namalować wspólnie przybysza z kosmosu. Wszystkie prace były bardzo twórcze i zabawne. Kolejne stanowisko należało do pań Doroty Michalak i Barbary Budai. Po lepszym poznaniu się, na dzieci czekała zabawa w wynalazcę i tancerza. Doświadczenia z wulkanem wzbudziły największe zainteresowanie wśród przybyłych gości, ale mogliśmy się także dowiedzieć jak zbudować w domu rakietę czy odrzutowego balona. Tanecznym krokiem wszyscy przeszli na ostatnie stanowisko, gdzie spotkali panią Annę Furs i pana Grzegorza Szklarczuka. Tutaj dzieci mogły poznać historię kina, obejrzeć pierwszy odcinek Myszki Miki (która swoją drogą wywołała więcej uśmiechu na twarzach niż niejedna obecna bajka) czy pobawić się w magika. Tak, w magika. Ostatnie zadanie wprawiło w osłupienie większość zgromadzonych. Dzieci ułożyły wysoką wieżę z klocków, a następnie ją zburzyły. Po dołożeniu trochę dziecięcej magii, wieża bez użycia rąk była jak nowa. Jak to się stało? Kto widział, ten zna tajemnicę, a kto nie był - zapraszamy na kolejne takie spotkanie!

Natalia Muczyńska

Zobacz GALERIĘ