Życzenia dla Emila

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Życzenia dla Emila

Życzenia dla Emila

Dzieci z naszej szkoły zajęły drugie miejsce w konkursie portalu Szwecja Dzisiaj i wydawnictwa Zakamarki „Złóż życzenia Emilowi”. Dzięki temu do szkolnej biblioteki trafią książki Astrid Lindgren.

Emil ze Smalandii to bohater znanych szwedzkich książek dla dzieci. W tym roku skończył już 50 lat, stąd temat konkursu – Złóż życzenia Emilowi. Żeby nie powtarzać standardowych zwrotów i pisać wierszyków, postanowiliśmy „wymigać” zwrot „sto lat” w języku głuchoniemych. Okazało się to nieco za trudne, więc ograniczyliśmy się do znaku „sto”. Film z nagraniem naszego eksperymentu spodobał się jury i zajęliśmy drugie miejsce.

Krótki kurs języka migowego zostanie przeprowadzony w szkole 1 marca przez profesjonalnych trenerów, osobno dla klas I-III i IV-VI. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Zobacz TUTAJ