Konkurs czytania ze zrozumieniem

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Konkurs czytania ze zrozumieniem

Konkurs czytania ze zrozumieniem

Czytanie to nie prosta mechaniczna czynność, ale proces myślowy, który obejmuje wszystkie rodzaje myślenia: ocenianie, wydawanie sądów, wnioskowanie, rozwiązywanie problemów.

7 kwietnia 2011 roku odbył się VII Międzyszkolny  Konkurs czytania ze zrozumieniem  „Czytanie pomaga zrozumieć siebie i świat”.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich z 9 szkół podstawowych miasta i gminy Nowa Ruda.
 Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
1. Łucja Szuber
2. Joanna Rawicka
3. Kornelia Pis

Uczestnicy konkursu przez godzinę wypełniali test, w którym poza czytaniem ze zrozumieniem musieli wykazać się umiejętnościami z gramatyki, wykraczającymi poza podstawę programową.
Uczestnicy oceniani byli w kategorii zespołowej i indywidualnej.
W kategorii zespołowej nasza drużyna zajęła VI miejscu, a Łucja Szuber w kategorii indywidualnej zajęła II miejsce, ustępując zwycięzcy tylko 1 punktem!
Gratulujemy!

Uczniów przygotowała p. Dorota Michalak