Współczesny Dolny Śląsk

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Współczesny Dolny Śląsk

Współczesny Dolny Śląsk

III równorzędne miejsce w I Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim "Współczesny Dolny Śląsk" zajęły Zuzanna Grzybowska i Jagoda Jasińska z kl. VI w kategorii fotoreportaż.

1 kwietnia w czytelni Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkali się laureaci, jurorzy, opiekunowie, honorowi goście oraz organizatorzy I Dolnośląskiego Konkursu Dziennikarskiego "Współczesny Dolny Śląsk".  Podczas uroczystości uczestnicy z różnych stron Dolnego Śląska wysłuchali opinii pana Mariana Maciejewskiego na temat swoich prac, dziennikarz udzielił  również  kilku cennych rad dotyczących dobrego wywiadu i reportażu. Fotoreportaże omówił pan Adam Franiuk.

A tak oto zostały skomentowane przez jurorów prace naszych uczennic:

Zuzanna Grzybowska:  Pory roku nad Nową Rudą – wszystko „kochane i dobrze znane”, piękno i niezwykłość natury Małej Ojczyzny wzbogacone lirycznym komentarzem. Brawa za poetyckie refleksje!

Jagoda Jasińska: Oblicza Krajanowa – świat dzieciństwa, Mała Ojczyzna, Czubek Świata, gdzie budzi się nostalgia i „bolą szarzyzna połamane graty”. Lirycznie i ciekawie.

Fotoreportaże naszych uczennic można pobrać u dołu strony Sukcesy Naszych Uczniów.

Ucznnice przygotowała p. Anna Grzybowska