X Konkurs Wiedzy Przyrodniczej i Wiedzy o Lesie

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » X Konkurs Wiedzy Przyrodniczej i Wiedzy o Lesie

X Konkurs Wiedzy Przyrodniczej i Wiedzy o Lesie

Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej i Wiedzy o  Lesie odbył się dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej.

Szkoła wraz z  tamtejszym Nadleśnictwem Zdroje od 10 lat umożliwia zweryfikowanie wiedzy przyrodniczej uczniów szkół podstawowych z całego powiatu kłodzkiego. W tym roku przybyli przedstawiciele 16 szkół.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI Aleksandra Kloc oraz Wiktoria Sańko.

W klasyfikacji całościowej zajęliśmy 10 pozycję. W punktacji indywidualnej, w części przyrodniczej, wypadliśmy dużo lepiej. Na 30 uczestników Ola zajęła wysokie 5 miejsce.  Szkoda, że Wiktorii, mimo dużego wysiłku jaki włożyła w przygotowanie się do konkursu, nie udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce. W części o lesie dziewczynki zmieściły się w pierwszej dwudziestce, a Wiktoria wykazała się nieco większą wiedzą niż Ola.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przy okazji konkursu „nie pójdzie w las” i w przyszłym roku pójdzie nam lepiej.