Ojczyzny Polszczyzny

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Ojczyzny Polszczyzny

Ojczyzny Polszczyzny

Martyna Czekaj, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach, zajęła trzecie miejsce na etapie rejonowym w Konkursie Ojczyzny Polszczyzny.

Martyna zakwalifikowała się najpierw do części pisemnej, która poszła jej znakomicie, dzięki czemu mogła wziąć udział w części ustnej. Po podliczeniu punktów zajęła zaszczytne trzecie miejsce wśród wszystkich uczestników z powiatu kłodzkiego i wałbrzyskiego.

Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów humanistycznych w kraju, promuje poprawność językową i dbałość o polszczyznę w mowie i piśmie. Nasza uczennica dzięki swej wiedzy i sprawności w posługiwaniu się językiem ojczystym stanęła na podium, czego serdecznie jej gratulujemy!