XVI MIEJSKO - GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » XVI MIEJSKO - GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

XVI MIEJSKO - GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowany przez Zespół Szkolno- Gimnazjalny w Bożkowie. Szkołę Podstawową reprezentowały uczennice z klasy V i IV, a Gimnazjum uczennice klasy II i III. I to z dużym sukcesem!!!

Konkurs skierowany był głównie do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów na terenie miasta i gminy Nowa Ruda.

Głównym celem konkursu jest świętowanie kolejnych rocznic Odzyskania przez Polskę Niepodległości w taki sposób, aby dzieci mogły w nich aktywnie i świadomie uczestniczyć. Wspólne śpiewanie przypomina o ważnych chwilach w dziejach naszego narodu, popularyzuje piękne pieśni oraz staje się żywą lekcją historii i patriotyzmu. Coraz większe zróżnicowanie repertuaru i pojawianie się mniej znanych pieśni i utworów, świadczy o wzroście zainteresowania takim sposobem rozbudzania patriotyzmu wśród młodych Polaków.

Wyniki konkursu są dla nas bardzo szczęśliwe.

Uczennice klasy V i IV wyśpiewały piosenką „Honor i gniew”  II miejsce, a ich starsze koleżanki z Gimnazjum  I miejsce za piosenkę „ Za wolność”.

Emilia Jeziorek została nagrodzona wyróżnieniem za walory wokalne. GRATULUJEMY!!!