Mały Europejczyk w świecie matematyki czyli matematyka bez granic

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Mały Europejczyk w świecie matematyki czyli matematyka bez granic

Mały Europejczyk w świecie matematyki czyli matematyka bez granic

7 maja w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie- Słupcu odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w 5-osobowym składzie: Sandra Czekaj, Julia Stachowiak, Jakub Mastalerz, Paweł Rynkiewicz i Marek Szydełko.

Konkurs składał się z dwóch części indywidualnej, w której uczniowie wykazywali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi oraz zespołowej, podczas której drużyna zmagała się z konkurencjami sportowymi połączonymi z zadaniami dotyczącymi Unii Europejskiej.
W konkursie wzięło udział 6 szkół z Miasta i Gminy Nowa Ruda oraz z Gminy Radków.
Drużynowo zajęliśmy IV miejsce, natomiast w rywalizacji indywidualnej Sandra Czekaj wywalczyła II miejsce.
Gratulujemy zawodnikom. :)