Nasze laureatki

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Nasze laureatki

Nasze laureatki

Mamy dwie laureatki w dolnośląskim konkursie literacko - dziennikarskim "Moja Mała Ojczyzna". Katarzyna Czajka zdobyła II miejsce w poezji a Magdalena Mróz III miejsce w prozie.

Uczniów przygotowała p. Anna Grzybowska

Wieczór w moim mieście!

Zapada mrok,

Miasto cichnie.

Błogi nastrój panuje wokoło.

Niebo otula mnie swą powłoką,

Gdy zanurzona w miękkiej pościeli usypiam.

Przez  szparę w oknie

Księżyc zagląda,

Gwiazdy do snu kołyszą mnie.

Tonę w nocy spokoju,

Szum wiatru magię wieczoru roznosi

Wyobraźnię pobudza mą,

Gdy w sen zapadam, tysiące przygód mi

Się śni.

To właśnie wieczór,

Ten mój magiczny,

Jest mym przewodnikiem do snu.

Katarzyna Czajka

Góra św. Anny

Góra na przedmieściach Nowej Rudy. Góra z łąkami porośniętymi bujną, gęstą trawą. Góra z lasem soczyście zielonym. Góra niczym świątynia - góra spokoju,  ciszy, radości. Góra z jasnym kościółkiem na samym jej szczycie. Góra ścieżek z ubitego pyłu, wiodących wszerz i wzdłuż  po przepięknej wypukłości ziemi. Góra złocistych pól jak baseny z promieniami radosnego słońca miast wody. Góra ciepłych powiewów wiatru niosących słodką woń soczystych, leśnych owoców. Miejsce-kryjówka dla ludzi szukających ucieczki przed gwarem i pośpiechem miasta, wiedzących, że Tu będą mogli leżeć na miękkiej ściółce chłodnego lasu, wpatrując się w chmury - a tu jak kot; o, jakby baranek!...-ciesząc się beztroską wolności. Na tej Górze jest mnóstwo gospodarstw pełnych krów, gęsi, kur, psów, a przede wszystkim koni, będących jedną z głównych atrakcji Tego miejsca. Góra jeździectwa. Góra turystyki. Góra, na której można poznać przyrodę. Góra, na której można dostrzec piękno zachodzącego słońca. Góra w centrum gór -dużych, małych; wzgórz; poprzecinanych wstęgami rzek Moja ulubiona góra.

Magdalena Mróz