Konkurs o krajach anglojęzycznych

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Konkurs o krajach anglojęzycznych

Konkurs o krajach anglojęzycznych

Kornelia Estreicher, Milena Ilnicka i Aleksandra Majewska zostały laureatkami szkolnego konkursu o wiedzy o krajach anglojęzycznych zorganizowanego przez p. Urszulę Biedę.

Od 4 stycznia do 26 marca 2010 trwał

Ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach  Anglojęzycznych.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do pogłębiania wiadomości na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznego obszaru językowego. Ponieważ połowa pytań była w języku angielskim wzrosły kompetencje językowe uczestników. Uczniowie ćwiczyli umiejętność wyszukiwania informacji.

Konkurs składał się z 10 etapów. W każdy poniedziałek na gazetce było zawieszone 10 pytań. Do piątku uczniowie wrzucali odpowiedzi, opatrzone pseudonimem, do pudełka w klasie matematycznej. Co tydzień punkty były podliczane i  umieszczane na tablicy, wraz z poprawnymi odpowiedziami i nową partią pytań. Za wszystkie pytania można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.

29 i 30 marca odbył się ogólnoszkolny test, za który można było zdobyć kolejne 100 punktów. Test obejmował wszystkie pytania, które pojawiły się w ciągu 10 tygodni trwania konkursu.

W systematyczną pracę zaangażowało się 11 uczniów.  Grupa ta podczas ogólnoszkolnego testu w marcu zaprezentowała wysoki poziom wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Na pochwałę zasługuje szczególnie uczennica klasy IV Emilia Drozdowska, która mimo, że znacznie młodsza dzielnie dotrzymywała kroku starszym koleżankom z klasy VI.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY

O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH