II miejsce w gminnym trurnieju

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » II miejsce w gminnym trurnieju

II miejsce w gminnym trurnieju

25 marca 2010r. wzięliśmy udział w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który tradycyjnie już, odbył się w Dzikowcu.

Najpierw pani Basia Budai, która przygotowywała nas do tego konkursu, wyłoniła w szkolnych eliminacjach trzyosobową drużynę składzie: Magdalena Mróz, Damian Nowak i Aleksandra Majewska. Wszyscy z klasy VI. NA turnieju w Dzikowcu nasi zawodnicy musieli się najpierw indywidualnie zmierzyć z 25 pytaniami testowymi, z których 5 dotyczyło zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, 5 m - znaków drogowych, a 10  sytuacji w ruchu drogowym. Po tym teście Damian uplasował się na 4 miejscu, na 12 zawodników z 4 szkół: z Ludwikowic, z Jugowa i z Dzikowca, a cała drużyna na 2 miejscu. Po teorii nastąpiła część praktyczna - pierwsza pomoc. W tej części prowadziliśmy, jednak w punktacji końcowej wyprzedziła nas drużyna z Dzikowca, a my ostatecznie  zajęliśmy II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Wróciliśmy z dyplomem i odblaskowymi opaskami, żebyśmy byli widoczni, a tym samym bezpieczni na drodze. Nagrody wręczał pan wójt. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Uczniów przygotowała p. Barbara Budai