Konkurs powiatowy

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Konkurs powiatowy

Konkurs powiatowy

W dniu 16 kwietnia odbył się etap powiatowy VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Dla Szkół Podstawowych Powiatu Kłodzkiego. Głównym jego celem było podwyższenie kompetencji językowych uczniów w szczególności mówienia i słuchania. Naszą szkołę reprezentowali Miłosz Węgorski i Aleksandra Pasiut.

W zmaganiach wzięło udział 26 uczestników, którzy przygotowali dwie wypowiedzi ustne na temat "How did you spend last summer holiday?" oraz "How are you going to spend this summer holiday?" Konkurs rozpoczął się od testu na rozumienie ze słuchu. Następnie każdy uczestnik przed komisją, złożoną z wszystkich przybyłych nauczycieli, prezentował wylosowany temat. Ostatnim etapem było opisywanie obrazka. Podczas oczekiwania na swoją kolej, uczniowie posilali się i rozmawiali w języku angielskim z wolontariuszami z innych krajów, którzy mieli za zadanie łagodzić zdenerwowanie. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Mimo dużej konkurencji i wyrównanych wyników, Miłoszowi udało się zdobyć 5 miejsce. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek.