XIX Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » XIX Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

XIX Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Pierwszy kwietniowy weekend 8 uczniów z naszej szkoły spędziło w Ostrowie Wielkopolskim. Odbywały się tam XIX Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej,  które zakończyły się dla nas wielkim sukcesem.

Do Ostrowa przybyły drużyny z 8 miejscowości: Czaplinka, Połczyna Zdrój, Pleszewa, Dzierżoniowa, Dobieszczyzny, Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Nowej Rudy. Rozgrywki odbywały się w trzech dyscyplinach: siatkówce, koszykówce oraz tenisie stołowym.

W najmłodszej klasie C Chłopców, w Turnieju Tenisa Stołowego Hubert Lawenda zajął II miejsce, a Kacper Oremus III.

Dziewczynki startowały w starszej kategorii B. Był to ich pierwszy raz i sukces w imprezie tej rangi. Emilia Jeziorek zajęła miejsce II a Zuzanna Pendlowska III, czym uzyskały kwalifikacje na Ogólnopolskie Igrzyska, które odbędą się we wrześniu w Rzeszowie.

Na Igrzyskach debiutowali Wiktor Twardowski, Dawid Kłosiński, Karol Majewski oraz gimnazjalista Cyprian Babuśka. Mamy nadzieję, że za rok w Pieszycach powalczą o pierwsze miejsca.

opiekun uczniów: Barbara Budai