Znawcy polszczyzny

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Znawcy polszczyzny

Znawcy polszczyzny

Dbanie o poprawność językową i piękno mowy ojczystej to coraz rzadziej spotykana u Polaków cecha. Tym bardziej cieszy, iż we włodowickiej szkole uczniowie przykładają do polszczyzny dużą wagę i osiągają sukcesy w konkursach polonistycznych.

W konkursie „Ojczyzna Polszczyzna” pod patronatem prof. Jana Miodka Łucja Szuber z klasy piątej była półfinalistką, natomiast w konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” uczestniczyła w półfinale wraz z czworgiem innych uczniów – Julią Łojek, Mileną Kamińską, Aleksandrą Pasiut i Bogusławem Borkowskim.

Gratulujemy wszystkim tym uczniom, w szczególności Bogusławowi, który jako jedyny dostał się do ogólnopolskiego ścisłego finału. Finał odbył się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie 27.04.2013r. Nasz finalista spędził w stolicy cały dzień, korzystając z możliwości zobaczenia zabytków.

Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów w przyszłych latach! Gratulujemy dzieciom i pani Annie Furs - ich merytorycznej opiekunce.