Powiatowy konkurs języka angielskiego

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Powiatowy konkurs języka angielskiego

Powiatowy konkurs języka angielskiego

W powiatowym konkursie języka angielskiego organizowanym przez Miejski Zespół Szkół w Kłodzku po raz piąty udział wzięli: Agata Estreicher z kl. VI i Miłosz Węgorski z kl. V. I tak Agata zajęła 4 miejsce, a Miłosz 12.

Pierwsze zadanie uczniów to był to test na rozumienie ze słuchu. Drugie zadanie w przypadku szkół podstawowych to losowo wybrana ustna trzyminutowa prezentacja jednego z poniższych tematów: opowiedz o tym, jak spędziłeś zeszłe święta lub jaki jest Twój ulubiony bohater filmowy bądź książkowy. Uczestnicy byli oceniani przez jury złożone z przybyłych nauczycieli j. angielskiego - opiekunów poszczególnych uczniów, wolontariuszy z Turcji, Austrii i Rumunii oraz gościa specjalnego - Panią Joanna Kołodko (konsultanta metodycznego wydawnictwa Pearson). Angliści z Miejskiego Zespołu Szkół - Tomasz Łukaszczyk we współpracy z Dagmarą Górecką i Sylwią Stefaniuk-Ziembą - przeprowadzili konkursy, które odbyły się w nowoczesnym laboratorium językowym.