Konkursy humanistyczne

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Konkursy humanistyczne

Konkursy humanistyczne

Nareszcie, po tygodniach oczekiwań, pojawiły się wyniki konkursów polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”, w których brali udział nasi wychowankowie. Organizatorem obu konkursów było Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos” w Warszawie.

Włodowicka szkoła odniosła sukces już w II etapie, do którego zakwalifikowało się aż pięcioro uczniów, którzy popisali się znajomością poprawnej polszczyzny (Milena Kamińska, Julia Łojek, Bogusław Borkowski, Aleksandra Pasiut i Łucja Szuber) oraz troje, którzy poskromili ortografię (Julia Łojek, Milena Kamińska i Laura Rafalska). Wszystkim tym osobom należą się ogromne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Największy sukces odniósł zaś Bogusław Borkowski z klasy V, który w II etapie uzyskał odpowiednią ilość punktów i przeszedł do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 27 kwietnia w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk. Jest o co walczyć – nagrody przewidziane dla najlepszych to m.in. laptopy, tablety i aparaty cyfrowe oraz pomoce dydaktyczne dla szkoły.

Pozostaje tylko życzyć Bogusiowi powodzenia w stolicy i wspierać go w przygotowaniach! (uczniami opiekuje się p. Anna Furs)