2012

Jury przyznało nagrodę główną i tytuł MŁODE PIÓRO 2012 dla Agaty Ryżewskiej z Gminnej Szkoły Podstawowej w Siekierczynie (opiekun Elżbieta Słonecka)

Jurorzy wyłonili 3 laureatów ze szkół podstawowych w kategorii prozy:
I miejsce Maja Czerwiecka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska), II miejsce Marta Duda ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy (opiekun Monika Wilejto), III miejsce Michał Krzemieniecki ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej (opiekun Marta Skowrońska-Sowa).
W kategorii poezji szkół podstawowych doceniono 8 prac: I miejsce Kamila Stankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Radkowie (opiekun Małgorzata Wierbiłowicz), II miejsce Anna Jadwinczyn ze Szkoły Podstwowej  nr 7 w Bielawie (opiekun Barbara Olejnik) i Jakub Nejman ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska), III miejsce Konrad Flis i Jakub Babiej ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy (opiekun Anna Kowalczuk). Przyznano także wyróżnienia: Roksana Szyda ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze (opiekun Piotr Grosman) i Alicja Lech ze Szkoły Podstawowej w Radkowie (opiekun Małgorzata Wierbiłowicz) oraz Marta Ostrowska ze Szkoły Podstawowej w Mieroszowie (opiekun Anna Kulińska).

Nagrodzono również 2 uczniów w kategorii prozy szkół ponadpodstawowych: bez I miejsca, II miejsce Barbara Jamrozik z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie (opiekun Elżbieta Fiałkowska-Krupik), III miejsce Klaudia Hryniów z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie (opiekun Alicja Przybysz).

Wyróżniono również 2 uczniów w kategorii poezji szkół ponadpodstawowych: wyróżnienia – Zuzanna Grzybowska z Publicznego Gimnazjum w Ludwikowicach Kł. (opiekun Teresa Rogińska), oraz Aleksandra Snopkowska z Gimnazjum Publicznego w Lądku Zdr. (opiekun Dorota Olejnik).

Sponsorzy:
Juror konkursu - pan Tomasz Leśniowski, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Wojciecha we Włodowicach, sklepik szkolny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Wojciecha we Włodowicach.