2019

2019

Nagrodę główną oraz tytuł MŁODE PIÓRO 2019 otrzymała Zofia Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska).

Na XV Konkurs Literacko-Dziennikarski Moja Mała Ojczyzna 2019 im. Beaty Jaroszewskiej dla uczniów z Dolnego Śląska wpłynęły prace z: Goczałkowa, Gryfowa Śląskiego, Kłodzka, Nowej Rudy, Oławy, Przeworna, Radkowa, Sobótki, Stanowic, Strzegomia, Włodowic. Prac w tym roku było niewiele, ale wg jurorów nie miało to odzwierciedlenia w jakości. Wszystkie były na wysokim poziomie i wybór laureatów nie należał do łatwych.


Jurorzy w składzie: Karol Maliszewski – poeta, prozaik, krytyk literacki, Tomasz Leśniowski – poeta, dziennikarz, Rafał Różewicz - poeta – wyłonili 13 laureatów.


 

Jurorzy wyłonili 3 laureatów ze szkół podstawowych w kategorii prozy kl. IV-VI: I miejsce Julia Grochowina ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce (opiekun Alicja Kamińska), II miejsce Amelia Woźniak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach (opiekun Beata Szkarłat), III miejsce Paweł Strzelczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach (opiekun Beata Szkarłat).


Jurorzy wyłonili 3 laureatów ze szkół podstawowych w kategorii poezji kl. IV-VI: I miejsce Antonina Wojtera ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska), II miejsce Agata Jezierska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim (opiekun Ewa Kasprzak), III miejsce Filip Rybski ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim (opiekun Ewa Kasprzak).


 

Jurorzy wyłonili 3 laureatów w kategorii prozy kl. VII, VIII i gimnazjów: I miejsce Jagoda Piekarska  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie (opiekun Agata Zobków), II miejsce Maja Maziarz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie (opiekun Jolanta Szewczyk). III miejsce Anna Wieszewska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska).


 

Jurorzy wyłonili 3 laureatów w kategorii poezji kl. VII, VIII i gimnazjum: I miejsce Nina Gradowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach (opiekun Beata Szkarłat), II miejsce Karolina Koniszewska ze Szkoły Podstawowej we Włodowicach (opiekun Anna Grzybowska), III miejsce Amelia Jakimiuk z III kl. Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowej Rudzie (opiekun Katarzyna Blechinger).


 

Jurorzy nie przyznali nagród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.


Sponsorzy konkursu: p. Tomasz Leśniowski - juror konkursu, p. Monika Wielichowska - poseł na Sejm RP, p. Adrianna Mierzejewska - wójt Gminy Nowa Ruda, p. Tomasz Kiliński - burmistrz Nowej Rudy, p. Tomasz Siemież - prezes Fudnacji Wspierania Aktywności Lokalnej FALA

Opracowanie: szkolnastrona.pl