2010

W tym roku jury przyznało nagrodę główną i tytuł MŁODE PIÓRO 2010 dla Natalii Madetko z II Liceum przy Zespole Szkół Alternatywnych w Kłodzku (opiekun Dorota Krężelewicz-Skrobot).

Jurorzy wyłonili 3 laureatów ze szkół podstawowych w kategorii prozy:

I miejsce Julia Gorlicka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach (opiekun Helena Początek), II miejsce Karolina Augustyniak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu (opiekun Anna Świerczyńska), III miejsce Magdalena Mróz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Włodowicach (opiekun Anna Grzybowska).

W kategorii poezji szkół podstawowych również doceniono 3 prace: I miejsce Arkadiusz Ochmański ze Szkoły Podstwowej  w Miszkowicach (opiekun Anita Dytko), II miejsce Katarzyna Czajka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Włodowicach (opiekun Anna Grzybowska), III miejsce Przemysław Krasiński Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu (opiekun Beata Szczudłowska).

Nagrodzono również 3 uczniów w kategorii prozy szkół ponadpodstawowych: I miejsce Magdalena Legendziewicz z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie (opiekun Władysława Orlik), II miejsce Joanna Wawryka z I Liceum  Ogólnokształcącego w Kłodzku (opiekun Alicja Szpiech), III miejsce Aneta Truszkowska z I Liceum  Ogólnokształcącego w Kłodzku (opiekun Danuta Korczyńska-Mikołajów)

Nagrodzono także 3 uczniów w kategorii poezji szkół ponadpodstawowych: I miejsce Monika Maćkowiak z I Liceum  Ogólnokształcącego w Kłodzku (opiekun Danuta Korczyńska-Mikołajów), II miejsce Dominika Morawska z gimnazjum w Przewornie (opiekun Małgorzata Mendak), III miejsce Marta Łyszkiewicz z Gimnazjum Publicznego w Lądku Zdr. (opiekun Anna Rajczakowska).

Sponsorzy:

Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Wojciecha we Włodowicach, Monika Wielichowska - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziękujemy!