2013

Jury przyznało nagrodę główną i tytuł MŁODE PIÓRO 2013 dla Kamila Arciszewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku (opiekun Monika Czerkas).

Jurorzy wyłonili 4 laureatów ze szkół podstawowych w kategorii prozy oraz wyróżnili 5 uczniów w tej kategorii:

I miejsce Jakub Nejman ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska), II miejsce Konrad Leszczyński z Gminnej Szkoły Podstawowej w Siekierczynie (opiekun Elżbieta Słonecka), III miejsce Małgorzata Pieluszyńska i Dawid Rembak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce (opiekun Alicja Kamińska). Wyróżnienia: Maksymilian Zabijak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska), Jakub Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy (opiekun Monika Markowa), Maciej Żmiejewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze (opiekun Genowefa Maszczenko), Dominika Kwapisz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku (opiekun Monika Czerkas), Malwina Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie (opiekun Iwona Szuber).

W kategorii poezji szkół podstawowych wyłoniono 5 laureatów i przyznano 2 wyróżnienia: I miejsce Paweł Balawender ze Szkoły Podstawowej  nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska) oraz Emilia Jeziorek ze Szkoły Podstawowej we Włodowicach (opiekun Anna Furs), II miejsce Gabor Maksymilian Budai ze Szkoły Podstawowej we Włodowicach (opiekun Anna Grzybowska), III miejsce Hanna Bechcicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce (opiekun Alicja Kamińska) oraz Agata Estreicher ze Szkoły Podstawowej we Włodowicach (opiekun Anna Grzybowska). Wyróżnienia: Monika Matusiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie (opiekun Anna Kuś-Smaga) i Magdalena Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej (opiekun Marta Skowrońska-Sowa).

Nagrodzono również 4 uczniów w kategorii prozy szkół gimnazjalnych oraz wyróżniono 1 ucznia: I miejsce Martyna Przychodna z Publicznego Gimnazjum w Obornikach Śląskich (opiekun Dorota Rogalska), II miejsce Bartosz Sienkowski z Gimnazjum Gminnego w Sobótce (opiekun Małgorzata Filanowska), III miejsce Małgorzata Wycech i Dorota Łanoszka z  Gimnazjum nr 3 w Bolesławcu (opiekun Katarzyna Urban). Wyróżnienie: Grzegorz Sawica z Publicznego Gimnazjum w Jugowie (opiekun Wiesława Wiszowaty).

Wyróżniono również 4 uczniów w kategorii poezji szkół gimnazjalnych: Zuzanna Grzybowska z Publicznego Gimnazjum w Jugowie (opiekun Marta Kucharczyk), Dominika Krupa z Gimnazjum w Miękini (opiekun Aleksandra Dzierza), Izabela Borsukowska i Zuzanna Bocian z Gimnazjum w Piławie Górnej (opiekun Marta Sochacka-Pelczar).

Sponsorzy:

Monika Wielichowska – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Tomasz Kiliński – burmistrz miasta Nowa Ruda, Tomasz Leśniowski – juror konkursu, Piotr Mruk – Kopalnia MELAFIR  w Tłumaczowie, Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej FALA, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne WŁODZICA.