Podsumowanie projektu PATRIOTYZM JUTRA

Jesteś tu: » Strona startowa » Patriotyzm jutra » Podsumowanie projektu PATRIOTYZM JUTRA

Podsumowanie projektu PATRIOTYZM JUTRA

12 grudnia odbyła się prezentacja Księgi Henrykowskiej Naszej Wsi, do której zbieraliśmy materiały przez cały okres trwania projektu Patriotyzm Jutra. 

Na to wydarzenie przybyła pani dr Kamila Kamińska z Uniwesytetu Wrocławskiego (pomysłodawczyni  projektu), panie Marta Morawska oraz Marcelina Wróblewska, które wspierały  nas w czasie realizacji oraz pani dyrektor Anna Grzybowska, nasi dziadkowie i klasa V z nauczycielami.

W czasie prezentacji wystawiliśmy naszą księgę, którą w całości można było przejrzeć po programie. Opowiedzieliśmy o wycieczkach do Henrykowa i Wrocławia,  które zostały sfinansowane ze środków projektowych. Zaprezentowaliśmy zabawy naszych dziadków. Okazało się, że „Ciuciubaka”, „Klasy”, czy wyścigi kapsli nic nie straciły na atrakcyjności i my równie  dobrze się przy nich bawiliśmy.

Przedstawiliśmy także popularne w czasach naszych dziadków imiona, zawody, tradycje, ulubione książki, programy radiowe, telewizyjne. Odczytaliśmy też jedną, związaną z okolicą legendę. Pozostałe umieszczone są w księdze.

Podsumowanie projektu zakończyło się skromnym poczęstunkiem.

Wszystkim dziadkom, rodzicom i innym osobom dziękujemy za pomoc i wsparcie w naszych działaniach.

Opracowanie: szkolnastrona.pl