Plener ceramiczno_malarski

Jesteś tu: » Strona startowa » Seniorzy w akcji » Plener ceramiczno_malarski

Plener ceramiczno_malarski

U podnóża Szczelińca, w przytulnym ośrodku „Na wzgórzu” w Gajowie, w dniach 11-13 październikaodbył się plener malarsko-ceramiczny. W warsztatach wzięli udział seniorzy z zaprzyjaźnionych Klubów Seniora z Wrocławia, Włodowic oraz z Zastruża. 

Nad całością czuwała pani kierownik Małgorzata Malec. Trwające przez 3 dni warsztaty ceramiczne, malarskie, zabawy integracyjne przy muzyce, śpiewy karaoke i spacery wśród  jesiennych drzew zacieśniły więzy przyjaźni oraz pozwoliły odkryć uczestnikom ich talenty.

A wszystko to pod czujnym okiem pana Wiesława Sielickiego – artysty malarza z Zastruża oraz pani Katarzyny Maj- Bukowskiej. Przepiękne stołowogórskie krajobrazy stały się inspiracją do powstania ciekawych kompozycji. Uczestnicy czuli się jak prawdziwi artyści. Obrazy malowane na profesjonalnych sztalugach, z użyciem fachowych przyborów: farb, pędzli oraz palet stworzyły wyjątkową galerię.

Jak wszystkim wiadomo - „nie święci garnki lepią”, więc seniorzy stosując się do wskazówek pana Grzegorza Lawendy z Tłumaczowa, z bezkształtnej masy lepili niezwykłe misy, wazy, dzbanki i szkatułki. Kolekcję naczyń użytkowych wzbogacił zastęp aniołków i innych postaci.

Plener zakończył się wystawą prawdziwych dzieł sztuki. Uczestnicy z żalem opuszczali tę kuźnię talentów, z nadzieją na następne spotkanie. We Wrocławiu 20 listopada na spotkaniu sieciującym, powspominamy mile spędzone tu chwile.

Barbara Budai

 

A oto wrażenia jednej z uczestniczek ( Joanny Bukowskiej, autorki poplenerowego wiersza)

„Razem z Klubem Seniora z Wrocławia, przez trzy dni uczestniczyliśmy w plenerze malarsko-ceramicznym. Gdy przyjechaliśmy do Gajowa w piątek, czekały tam już na nas przyjaciółki z Wrocławia. Wspólnie zjedliśmy pyszny obiadek. Po obiedzie odbyło się spotkanie organizacyjne, po którym nastąpiły pierwsze próbki rysunkowe. Po kolacji w czasie zabaw integracyjnych  staraliśmy się jeszcze lepiej poznać i odkrywać swoje zdolności. Następnie zostaliśmy podzieleni kasztankami na dwie grupy. W sobotę, po obfitym śniadaniu jedna grupa poszłą w teren malować piękne widoki, a druga lepiła cudeńka z gliny.Po południu wymieniliśmy się wrażeniami oraz zadaniami. Wieczorem znów były długie rozmowy, wspaniałe zabawy i tańce prawie do białego rana.

Na zakończenie, w niedzielę namalowaliśmy wspólny obraz i przygotowaliśmy wystawę naszych prac. Była też chwila na zdjęcia.

Myślę, że ja i moje koleżanki bardzo dużo wyniosłyśmy z tych zajęć. Jesteśmy bardzo wdzięczne organizatorom tego pleneru.”


Szczęście mamy, bo warsztaty malarsko-ceramiczne odbywamy.

Spotkaliśmy się w Gajewie  i czujemy się jak w niebie.

Jedna grupa dziś obraz maluje, a druga z gliny cuda buduje.

Pan Tomasz  nam asystuje i pyszne jedzenie serwuje.

Zabawy integracyjne Kierowniczka Pleneru Małgonia prowadzi i bardzo dobrze z tym sobie radzi .

Pan Wiesław, artysta wspaniały pomagał nam malować obrazy,

Kasia mu w tym pomagała i rad nam udzielała.

Jest z nami Basieńka, która jest zawsze uśmiechnięta, nigdy nie odmówi pomocy nawet w nocy.

A wszystkie te spotkania organizuje nam Eleonora kochana.

Za wszystko Wam ze szczerego serca dziękujemy, Zdrowia  życzymy i o więcej prosimy.

 

Joanna Bukowska


Opracowanie: szkolnastrona.pl