Szkolna mediateka

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Szkolna mediateka

Szkolna mediateka

Za nami ostatni projekt społeczno – obywatelski pt. „Szkolna mediateka, czyli jak mądrze korzystać z mediów”. Głównym celem projektu było stworzenie miejsca przygotowującego uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów.

Na początek scharakteryzowaliśmy poszczególne media i zastanawialiśmy się, jak bezpiecznie i mądrze z nich korzystać. Potem przyszedł czas na tworzenie szkolnej mediateki. Uczniowie bardzo zaangażowali się w jej przygotowanie. Stworzyli regulamin dotyczący korzystania z zasobów mediateki. Przynieśli wiele ciekawych  materiałów, gier, książek, czasopism, którymi chcieli się podzielić z rówieśnikami. Szkolna mediateka znajduje się świetlicy, a wyznaczeni uczniowie z pełną odpowiedzialnością dbają o jej właściwe funkcjonowanie. Na bieżąco uczniowie korzystają z dostępnych zbiorów. Ostatnio obejrzeliśmy bardzo wartościową bajkę pt. „Sekrety Eleonory”.