Gra w samorząd

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Gra w samorząd

Gra w samorząd

Uczniowie klas IV-VI zrealizowali projekt społeczno-obywatelski GRA W SAMORZĄD.

Jego celem było zapoznanie uczniów z pracą i możliwościami samorządu szkolnego – musieli się dowiedzieć, kto go tworzy, jakie ma on uprawnienia, jakie ograniczenia, jak wybierani są jego członkowie, co należy do jego obowiązków. Po uzyskaniu tych informacji uczniowie musieli w grupach samodzielnie wykonać gry planszowe będące rozrywkową wersją pracy samorządu.

Finałem projektu był turniej gier, na który zaproszeni zostali nauczyciele i dzieci z klas młodszych. Pod opieką starszych kolegów mogli oni wypróbować efekty ich twórczości, zapoznawali się z zasadami kolejnych gier, próbowali swego szczęścia, a jednocześnie korzystali z wiadomości, które zdobyli uczniowie starszych klas. Na koniec każdy z nich mógł zagłosować na grę, która najbardziej przypadła mu do gustu.

Miejmy nadzieję, że informacje zdobyte w trakcie trwania projektu przydadzą się w roku szkolnym, a przede wszystkim w późniejszych latach, gdy uczniowie będą startować w kolejnych wyborach.