Gazeta, czyli co zrobić, żeby świat się o nas dowiedział

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Gazeta, czyli co zrobić, żeby świat się o nas dowiedział

Gazeta, czyli co zrobić, żeby świat się o nas dowiedział

Za nami koniec bardzo ciekawego projektu społeczno- obywatelskiego pt. „Gazeta, czyli co zrobić, żeby świat się o nas dowiedział”. Głównym celem podjętych przez uczniów działań było wydanie szkolnej gazetki.

Aby go dobrze zrealizować musieliśmy nieźle się natrudzić, ale było warto. W związku z tym podjęliśmy szereg różnych działań. Na początek zaprosiliśmy dziennikarzy z lokalnej gazety Noworudzianin, aby odkryli przed nami tajniki dziennikarstwa i udzielili nam wskazówek, w jaki sposób przygotować gazetę.  Następnie przyszedł czas na przygotowanie materiałów, napisanie artykułów, wybranie zdjęć i zebranie opinii osób, którzy wzięli udział w poprzednim projekcie pt. „Dziecięca gmina”. Nie było to łatwe zadanie. Pracowaliśmy w różnych zespołach: dziennikarzy, fotoreporterów, korektorów. Redaktor naczelny czuwał nad całością i nadzorował pracę. Następnie przyszedł czas na wydrukowanie gazety i jej kolportaż. Czytelnicy bardzo pozytywnie ocenili naszą pracę.

Gazetkę można pobrać u dołu strony MAŁA Szkoła