Na tropie energii

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Na tropie energii

Na tropie energii

Jak ten czas szybko leci….za nami kolejny projekt  kompetencji matematyczno-przyrodniczych pt. NASZE MAŁE CENTRUM KOPERNIKA- ORGANIZUJEMY WYSTAWĘ „NA TROPIE ENERGII”.

Żyjemy w świecie pełnym energii. Wszystko co nas otacza i z czego korzystamy działa dzięki energii. Ale skąd ta energia się bierze?  Gdzie ma swoje źródło? Czy człowiek to tez energia? I czy sami możemy ją wytwarzać? Rozwoju cywilizacji już nie zatrzymamy, energia jest jej nieodłączną częścią. Ważne jest więc, by zrozumieć  jej źródła, sposoby działania i wytwarzania. Dzięki  poznaniu zjawiska powstawania energii będziemy świadomymi jej użytkownikami.

W ramach projektu przeprowadziliśmy kilka doświadczeń, przygotowaliśmy stacje eksperymentalne oraz zorganizowaliśmy wystawę „Na tropie energii”. Na wystawie zaprezentowaliśmy naszym kolegom plakaty oraz doświadczenia: „Łowienie rybek”, „Prąd z ogórka”, „Pienisty wulkan”, „Wystrzałowy długopis”.  Każda grupa zaprezentowała się doskonale i co najważniejsze wszystkie eksperymenty zakończyły się sukcesem.

Zapraszamy do galerii zdjęć Smile

Opracowanie: szkolnastrona.pl