Dziecięca gmina

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Dziecięca gmina

Dziecięca gmina

Kolejny projekt społeczno – obywatelski za nami. Tym razem uczniowie klas I- III pracowali nad projektem pt. „Dziecięca gmina”. Głównym jego celem było uświadomienie dzieciom, iż są pełnoprawnymi obywatelami swojej gminy i mogą wpływać na jakość życia w swoim najbliższym otoczeniu i podejmować różne decyzje.

Projekt składał się z następujących etapów: tworzenie mapy gminy, rozmowy o gminie, tworzenie raportu o sytuacji dzieci w gminie, spotkanie dorosłych i dzieci w celu zaplanowania zmian wokół szkoły. W związku z realizacją tego zagadnienia uczniowie stworzyli rysunkowy raport, który został zaprezentowany dorosłym podczas spotkania. Bardzo zainteresowała ich przedstawiona prezentacja zagospodarowania przestrzeni wokół szkoły w Walii. W związku z tym zrodziło się wiele ciekawych pomysłów i projektów zmian otoczenia w pobliżu naszej szkoły. Być może niektóre z nich uda się zrealizować w niedalekiej przyszłości, jak np. graffiti. Wszystkie działania w projekcie zostały udokumentowane przez uczniów w „Codzienniczku”.