Domek dla przyjaciela

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Domek dla przyjaciela

Domek dla przyjaciela

Za nami kolejny projekt kompetencji matematyczno-przyrodniczych, którego tytuł brzmiał „Domek dla przyjaciela”.
Celem tego projektu było poznanie zwierząt dziko żyjących w naszej okolicy. Najwięcej czasu podczas realizacji tego projektu poświęciliśmy na zebranie informacji na temat zwierząt dziko żyjących w naszej okolicy, poznanie warunków w jakich one żyją oraz wykonanie schronienia dla wybranych zwierząt.

Pracowaliśmy w sześciu grupach: jaskółki, trzmiele, jeże, nietoperze, dzięcioły oraz wiewiórki. Korzystając z książek, Internetu zbieraliśmy informacje o naszych zwierzętach. Kolejnym krokiem było wykonanie kartonowego domku – projektu w oparciu o materiały dostarczone nam w scenariuszach. Z pomocą naszych rodziców, dziadków zbudowaliśmy skrzynki dla zwierząt wg instrukcji.
Wszystko to co zrobiliśmy w trakcie tego projektu, zaprezentowaliśmy naszym kolegom z drugiej grupy. Przygotowaliśmy stanowiska, na których prezentowaliśmy swoje modele domków, domki oryginalne  oraz podzieliliśmy się zdobytą wiedzą, ciekawostkami na temat naszych zwierząt.
Na koniec projektu umieściliśmy domki dla naszych przyjaciół w terenie, we Włodowicach.
Szczególnie chcielibyśmy podziękować za ogromną pomoc i wsparcie w realizacji tego projektu osobom: p. Szydełko- tato Jasia i Marka, p. Zdebiak– tato Oli i Maksa, p. Pulit– tato Ali, p. Mastalerz–dziadek Jakuba. DZIĘKUJEMY :-)

Opracowanie: szkolnastrona.pl