W zgodzie z naturą i tradycją – krajobraz kulturowy mojej okolicy

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » W zgodzie z naturą i tradycją – krajobraz kulturowy mojej okolicy

W zgodzie z naturą i tradycją – krajobraz kulturowy mojej okolicy

Kolejny już projekt zrealizowali uczniowie klas IV-VI, tym razem zbierając informacje o najciekawszych miejscach i historii naszej okolicy.

Uczniowie klas IV-VI zakończyli projekt „W zgodzie z naturą i tradycją – krajobraz kulturowy mojej okolicy. Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z historią najbliższej okolicy, jak i zainteresowanie ich teraźniejszością Włodowic i okolicznych miejscowości.
Podczas czterech tygodni trwania zajęć projektowych uczniowie zastanawiali się nad wpływem miejsca zamieszkania na człowieka – jego zachowanie, tożsamość, sposób postrzegania rzeczywistości. Próbowali zrozumieć, czym jest krajobraz kulturowy i z jakimi wartościami się wiąże. Do tego szukali w swojej okolicy miejsc i elementów krajobrazu, które są szczególnie reprezentatywne dla regionu i fotografowali je, ucząc się jednocześnie, jak wykonać dobre, ciekawe zdjęcie. Efektem ich pracy były prezentacje multimedialne promujące miejscowość i informujące o tym, co jest w niej najważniejsze i najpiękniejsze, a także uzupełniające je plakaty.