Nasi reprezentanci

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Nasi reprezentanci

Nasi reprezentanci

Uczniowie klas I-III  zakończyli projekt społeczno-obywatelski  pt. ”Nasi reprezentanci”. Głównym celem projektu było zaplanowanie i zorganizowanie spotkania z radnym w celu poznania jego zadań.

W trakcie całego cyklu spotkań dzieci dowiedziały się jakich mieszkańcy ich miejscowości mają reprezentantów. Ponadto uczniowie dowiedzieli się kim są ich reprezentanci i czym się zajmują, a także poznali szczeble władzy. Podczas pracy w grupach przygotowali plakaty na temat swoich wyobrażeń dotyczących pracy radnego. Bardzo dobrze przygotowali się do spotkania z reprezentantem Rady Gminy. Nie udało nam się jednak z nim spotkać, ale uczniowie mieli możliwość podsumowania całego projektu w obecności dziennikarzy z lokalnej gazety Noworudzianin, która opublikowała informacje o projekcie i jego prezentacji.