Kartonowa klasa

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Kartonowa klasa

Kartonowa klasa

Rok szkolny 2011-2012 w klasach 1-3 rozpoczęliśmy projektem matematyczno-przyrodniczym "Kartonowa klasa".

W czasie zajęć dowiedzieliśmy się, jak ważny jest dla zdrowia, odpowiedni dobór ławek i krzeseł do naszego wzrostu. Posługiwaliśmy się różnymi miarkami, obsługiwaliśmy wagę lekarską i oznaczaliśmy ławki kolorami zgodnie z ich wielkością. Po dokładnym wymierzeniu klasy i znajdujących się w niej sprzętów, pomniejszyliśmy dziesięciokrotnie wszystkie wymiary. Podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do wykonywania  kartonowej klasy. Największym wyzwaniem było dla nas wykonanie miniaturek mebli i prawidłowe rozmieszczenie ich. Udało się nam pokonać wszystkie trudności i byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy. Kartonowe klasy zaprezentowaliśmy naszym bliskim i znajomym podczas festynu szkolnego.