Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego I-III

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego I-III

Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego I-III

Sprawozdanie z wyborów Małego Samorządu Uczniowskiego

17 maja 2011. w naszej szkole rozpoczęła się kampania przedwyborcza dotycząca wyborów do Małego Samorządu Szkolnego. Spośród uczniów 2 klas: I i II powołano dziewięciu kandydatów ubiegających się o to członkostwo:
1. Emilia Gładysz
2. Kinga Gawlak
3. Dominika Komisarczyk
4. Łucja Kot
5. Michał Niechaj
6. Laura Rafalska
7. Julia Łojek
8. Wojciech Lis
9. Wiktor Twardowski

Trwająca tydzień kampania przedwyborcza zakończyła się debatą (24.05.2011), na której kandydaci przedstawili swoje założenia i pomysły.  Tego też dnia w lokalu wyborczym zorganizowanym w sali gimnastycznej odbyły się wybory. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej. Następnie nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów. Spośród 39 oddanych głosów największą ilość uzyskał:  Wojciech Lis.
I tak w skład MSU na rok szkolny 2011/2012 wchodzą:
Przewodniczący MSU: Wojciech Lis
Zastępca: Wiktor Twardowski
Skarbnik: Kinga Gawlak
Członkowie: Michał Niechaj
                    Łucja Kot

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekun Małego Samorządu Szkolnego wraz z wychowawczyniami klas I i II.
Wybory odbyły się w ramach realizacji projekty ZMSZ, tytuł projektu: Wybieramy Samorząd Uczniowski.

Opiekun Małego Samorządu:
         Dorota Michalak