Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego IV-VI

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego IV-VI

Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego IV-VI

23 maja odbyły się wybory do Samorządu uczniowskiego. Poprzedzone były przeprowadzeniem kampanii wyborczej z prawdziwego zdarzenia (były spotkania z kandydatami, debaty, ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, autoprezentacje kandydatów), w sposób rzetelny, „prawdziwy” i zupełnie samodzielnie.

Sztaby wyborcze bardzo się zaangażowały. Wszystko było zaplanowane, harmonogramy sztabów rozpisane szczegółowo. Świetnie zadziałała grupa medialna. Same wybory były bardzo poważne – mieliśmy urnę i wszelkie potrzebne rzeczy – wszyscy byli przejęci a komisja skrupulatnie liczyła głosy. Byli nawet mężowie zaufania. Na pewno w przyszłości niejeden z uczniów będzie samorządowcem, a może i posłem, czy senatorem:-)
Dużym sukcesem była liczba zgłoszonych kandydatów – aż 16 uczniów, a przewodniczącym szkoły został Maciej Kuzak, jego zastępcą Sandra Krężel. W skład zarządu jako członkowie weszli również: Gabor Budai, Mikołaj Grodoń, Jakub Dąbrowski, Hubert Lawenda, Joanna Rawicka, Alicja Pawlik. Jako opiekuna Samorządu Uczniowskiego nasi uczniowie wybrali panią Marzenę Kupczak.