Rady na odpady

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Rady na odpady

Rady na odpady

"Rady na odpady" to projekt, który uświadomił uczniom klas I-III skalę problemu nadmiernej ilości śmieci,problemów związanych z zagospodarowywaniem odpadów oraz jaki wpływ mogą mieć oni oraz ich rodziny na zmniejszenie tych problemów.

W czasie realizacji projektu uczniowie przeprowadzili doświadczenie sprawdzające, które śmieci zakopane w ziemi rozłożą się po miesiącu. Wśród mieszkańców przeprowadzili ankietę na temat ich świadomości ekologicznej. Segregowali śmieci, szukali dzikich wysypisk. Obejrzeli filmy o tematyce ekologicznej. Szukając sposobów na rozwiązanie problemów z odpadami tworzyli "dywaniki pomysłów". Następnie w grupach wykonali plakaty, które rozwiesili w widocznych, ogólnie dostępnych miejscach.