Skarby naszej wsi

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Skarby naszej wsi

Skarby naszej wsi

Przez 16 godzin w ramach projektu klasy I-III pracowały nad stworzeniem mapy Włodowic oraz mini-przewodników.
Uczniowie nanosili na swoich mapach ważne miejsca i obiekty najbliższej okolicy. Znalazły się na nich: kościół, szkoła, przedszkole, straż pożarna, place zabaw, boisko, dworek, droga spacerowa, rzeka. Mapy w dużych rozmiarach, wykonane dowolnymi technikami prezentowały się bardzo ładnie.
Dość trudnym zadaniem dla uczniów było napisanie wierszyków, rymowanek na temat wszystkich ważnych obiektów naszej okolicy oraz osób rozsławiających nasze Wlodowice (p. Tadeusz Bieda, p. Teresa Październiak, p. Łucja Woźniak, p. Barbara Pietrzak). Jednak ciężka praca zaowocowała wspaniałymi przewodnikami, w których obok rymowanek znajdują się zdjęcia i rysunki opisywanych miejsc. Wszystkie przewodniki są wywieszone na tablicy z projektu "Z małej szkoły w wielki świat".
Podczas prezentacji, którą zorganizowaliśmy w plenerze naszym najważniejszym gościem była radna Włodowic p. Teresa Październiak. Bardzo dziękujemy p. T. Paździeniak za podzielenie się swoimi wrażeniami i wspomnieniami związanymi z pracą w naszej szkole.

A oto przykłady niektórych rymowanek:

Tu w przedszkolu już od rana każda buzia roześmiana.

Pyszna kuchnia, smaczne dania,

Potem nas odbierze niania.

Roześmiani i weseli powrócimy do pościeli.

Nasza rzeka Włodzica

Urodą swą zachwyca.

W historii swej barwna, kolorowa,

a dzisiaj pstrągi chowa.

W straży   pożarnej   jest dużo  pomocy

i  nie ma tam  przemocy.

Strażacy ochoczo gaszą pożary, a my  łąk nie podpalamy

i o nie dbamy.

W  kościele jest cisza,

Kościół to My.

Więc bądźmy tam razem po wszystkie dni.

Wzgórze Jana Pawła II,

stoi  koło sklepu włodowickiego.

Jest miejscem w pamięć bogate

Tutaj jedna się brat z bratem.

Droga spacerowa

Droga ta swój początek w Nowej Rudzie ma.

Wije się jak rzeczka, jak długa wstążeczka.

Atrakcji wiele ma

i przejdziesz nią raz, dwa!

Wielkie i fajne boisko,

Jest tu bardzo blisko.

Można się tam nauczyć grać

i się nie trzeba tego bać.