Woda na wagę złota

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Woda na wagę złota

Woda na wagę złota

Rozpoczęliśmy kolejny projekt! Tym razem zrozumieliśmy, że na świecie isnieje problem dostępności wody i MY musimy ją oszczędzać. Z listu Fracois z Burkina Faso dowiedzieliśmy się, że jego cała rodzina zużywa dziennie 20 litrów wody, a u nas... jedna kąpiel to ponad 100 litrów! Musimy się dowiedzieć jak korzystamy z wody i jakie są tego konsekwencje, zastanowimy się co robić inaczej. A do chłopca z Afryki też napisaliśmy listy.

Włodowice 03.01.2011.r

Drogi Francios!  

      Cześć! Jesteśmy szkolną grupą, mamy na imię : Sylwester, Agata, Róża i Sandra.

      Mieszkamy w Polsce, w górach Sudetach, na Dolnym Śląsku. U nas jest tak, że obowiązkiem każdego dziecka jest chodzenie do szkoły. My nie chodzimy do studni po wodę, mamy ją z kranu do sprzątania, gotowania, a do picia kupuje się wodę pitną ze sklepu. W porównaniu do Ciebie my zużywamy na cztery osoby ok. 40 razy więcej niż Ty i Twoja rodzina. Na przysznic jesdna osoba zużywa ok.120l wody, pierze się gdzieś tak 1, 2 razy dziennie i zużywa się na to ok. 250l. Na picie i gotowanie ok.8l, na wc ok. 30l jedna osoba, na zmywanie naczyń ok. 40l, a na poranną toaletę mniej więcej 10l. To chyba na tyle będzie. My na cztery osoby zużywamy dziennie gdzieś tak 800-1000l wody, a to znacznie więcej od Ciebie i Twojej rodziny.

       Dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę, że zużywamy naprawdę bardzo dużo wody, a dla Ciebie ona jest na wagę złota. Pozdrawiamy!!!

Sandra Krężel klV

Róża Maćkowska kl.V

Agata Estreicher kl.IV

Sylwester Piątek kl.VI

Opracowanie: szkolnastrona.pl