Zwierzęta - nasi mniejsi bracia

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Zwierzęta - nasi mniejsi bracia

Zwierzęta - nasi mniejsi bracia

Uczniowie klas I-III realizowali projekt edukacyjny. "Zwierzęta - nasi mniejsi bracia". Celem projektu było zwrócenie uwagi na potrzeby zwierząt żyjących wokół nas.

Dzieci zapoznały się z procederem tresury zwierząt cyrkowych, wykonały plakaty zachęcające do bojkotowania występów z udziałem zwierząt. Ważnym elementem projektu było spotkanie z p. Pawłem Dyjakiem nauczycielem dyplomowanym, jednym z czterdziestu w Polsce instruktorów sportu AWF w specjalności modelarstwo lotnicze i kosmiczne, instruktorem modelarstwa ogólnego LOK, inżynierem budownictwa lądowego i wodnego, redaktorem miesięczników Młody Technik i RC Przegląd Modelarski, aktywnie działającego w fundacji Viva, który przedstawił świat niedźwiedzi, uwrażliwił dzieci na krzywdę zwierząt we współczesnym świecie.

Uczniowie mieli również okazję spotkać się z p. weterynarz , która opowiedziała o zasadach opieki nad zwierzętami domowymi. Dzieci miały możliwość posłuchania bicia serca „kociego” pacjenta.

Podczas projektu podjęliśmy również temat zwierząt leśnych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb jeży. Z tej okazji odwiedził nas przedstawiciel Nadleśnictwa, który opowiedział o mieszkańcach okolicznych lasów.

Uczniowie zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę karmy dla Schroniska „ Pod psią gwiazdą” oraz dla Stowarzyszenia Lucky Horses, które prowadzi dom spokojnej starości dla uratowanych koni