Śladami wielkanocnych obyczajów

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Śladami wielkanocnych obyczajów

Śladami wielkanocnych obyczajów

Zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego pt. „Śladami wielkanocnych obyczajów”. Podczas jego trwania, uczniowie klas I- III musieli wykazać się nie tylko umiejętnością współpracy w grupie, ale także sporą wyobraźnią i kreatywnością.

Najpierw rysowali Wyspę  Wielkanocną i jej mieszkańców. Aby się na nią dostać musieli rozwiązać zagadki wielkanocne, ułożyć puzzle, rozpoznać zwyczaje, a także zastanowić się do czego służą mieszkańcom wyspy np.  bazie, palmy, koszyczki. Później dowiedzieli się , że zaginął król Wyspy Wielkanocnej. W związku z tym tworzyli jego portret i prezenty w postaci wielkanocnych pudełeczek. Potem przyszedł czas na przypomnienie sobie obrzędów i tradycji związanych z tymi świętami. Zwieńczeniem naszego projektu był udział w warsztatach wielkanocnych w Gajowie. Uczniowie ozdabiali baranki, robili stroiki i pisanki. W wolnym czasie mogli skorzystać z pobliskiego placu zabaw i dobrze się bawić.