Jak powstaje książka

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Jak powstaje książka

Jak powstaje książka

Klasy IV-VI zakończyły projekt „Jak powstaje książka”.

Uczniowie w ramach projektu pracowali od początku stycznia, dowiadując się, jakie są kolejne etapy powstawania książki, czym zajmują się pracownicy redakcji i drukarni oraz jak promowane są książki. Poznawali tajniki pracy introligatora, wydawcy i ilustratora, rozmawiali o swoich ulubionych lekturach, tłumaczyli, dlaczego aktywne czytelnictwo jest ważne w życiu człowieka. W ramach projektu uczniowie w grupach przygotowywali prezentacje dotyczące powstawania książki, rysowali plakaty zachęcające do sięgnięcia po konkretne pozycje, projektowali okładki oraz tworzyli własne, krótkie przedstawienia dotyczące roli książek w społeczeństwie, przygotowując jednocześnie rekwizyty do nich. Oby refleksje wyniesione z tego projektu pozostały w głowach na długi czas.