Z wizytą u św. Mikołaja

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Z wizytą u św. Mikołaja

Z wizytą u św. Mikołaja

Święty Mikołaj jest bardzo ważną postacią-zgodnie orzekli uczniowie klas I-III. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego związanego z tradycjami świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na wycieczkę do Wioski Mikołaja w Złotym Stoku.

Na początku naszej  wędrówki po wiosce  zostaliśmy przywitani przez pomocnika św. Mikołaja – Elfa, który był jednocześnie naszym przewodnikiem.  Wrzucaliśmy monety do studni i wypowiadaliśmy cichutko swoje marzenia.  Karmiliśmy marchewką  osiołki, napędzaliśmy wielką bombkę uruchomiliśmy maszynę do „kruszenia złych uczynków”. Po przejściu przez całą „machinę” zadań nadszedł najbardziej oczekiwany moment – spotkania z św. Mikołajem. Droga do Mikołaja wiodła przez tunel ozdobiony  małymi światełkami, prezentami ,co było dla dzieci przeżyciem i oczekiwaniem, co będzie dalej …. Na końcu  tunelu znajdowało się pomieszczenie przepięknie przystrojone jak przystało na „mieszkanko” św. Mikołaja. Dzieci były wzywane  pojedynczo, siadały na kolanach św. Mikołaja,  odpowiadały na pytania zadawane przez św. Mikołaja. W nagrodę za dobre uczynki przez cały rok  otrzymywały „Certyfikaty Przyjaciela  św. Mikołaja. Na zakończenie wycieczki zostaliśmy poczęstowani pączkiem i ciepłą herbatą. Zrobiliśmy również zakupy w sklepie z pamiątkami.