Skarby naszej wsi

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Skarby naszej wsi

Skarby naszej wsi

Rozpoczęliśmy  projekt edukacyjny „Skarby” naszej wsi, którego celem jest poznanie najbliższej okolicy i przygotowanie materiałów zachęcających innych do jej poznania.

POSZUKIWACZE SKARBÓW DO DZIEŁA!

Na pierwszym etapie projektu sformułowaliśmy wspólnie problem i cel zajęć.

Uczniowie uczestnicząc w zabawach, porządkowali wiedzę na temat zasobów, „skarbów”, swojej miejscowości  (odpowiadali na pytania: skąd się biorą „skarby”?, gdzie ich szukać”, co można nazwać skarbem? Itp.; poszukiwali „skarbów” w sobie i swojej miejscowości. Dzieci poznały mapę najbliższej okolicy, uczyły się ją czytać, układały legendę do mapki. Następnie w grupach, uczniowie na czas układali puzzle z mapą wsi Włodowice. Zapoznali się także z budynkami, ważnymi miejscami  i obiektami  w okolicy, a także poznali  zarys ich historii. Wśród wielu zdjęć budynków, uczniowie rozpoznawali własne domy, co wzbudziło wśród nich wielkie zaciekawienie.