Gdzie żyją zwierzęta z filmów animowanych?

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Gdzie żyją zwierzęta z filmów animowanych?

Gdzie żyją zwierzęta z filmów animowanych?

Odpowiedzi na pytanie „Gdzie żyją zwierzęta z filmów animowanych?” szukaliśmy w trakcie  realizacji pierwszego w tym roku projektu matematyczno-przyrodniczego w klasach IV-VI.

Najpierw oglądaliśmy fragmenty filmów, w których występują zwierzęta. Następnie wypisywaliśmy wszystkie znane nam filmy. Zrobiliśmy też ranking produkcji, w których występuje ich najwięcej. Bezkonkurencyjne okazały się „Pingwiny z Madagaskaru”.

Dokonaliśmy podziału na grupy według kontynentów. Wybraliśmy zwierzęta na nich żyjące, a następnie przystąpiliśmy do tworzenia quizu. Ustaliliśmy zadania oraz kryteria oceny ich realizacji. Korzystając z różnych źródeł informacji, przygotowaliśmy dla każdego zwierzaka karty eksperta, aby każdy z uczniów mógł poznać bliżej bohaterów wybranych filmów animowanych.  W trakcie pracy w grupach uczyliśmy się, jak rysować zwierzęta. Przydało się to, przy tworzeniu kartoników do losowania w quizie. Stworzyliśmy też własną mapę świata, na której umieszczaliśmy podobizny wylosowanych zwierząt.

Projekt zakończyliśmy wspólną zabawą, w czasie której mogliśmy zweryfikować naszą wiedzę, zdobytą w trakcie projektu.