Ptaki w Polsce

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Ptaki w Polsce

Ptaki w Polsce

Przez cztery tygodnie uczniowie klas I-III realizowali projekt edukacyjny o ptakach w Polsce, a w szczególności wspieraniu ich zimą. Podczas zajęć dzieci przede wszystkim pracowały w grupach różnowiekowych tworząc lapbooki i karmniki dla ptaków. 

Podczas pierwszych zajęć bawiliśmy się w gry i zabawy zawarte w scenariuszu „Dlaczego wróble boją się kosiarek?” opracowanym przez Uniwersytet Dzieci. Dzieci zapoznały się także z prezentacją multimedialną na temat popularnych ptaków zimujących w Polsce. Spotkanie zakończyliśmy pantomimą i quizami.

Podczas kolejnych dni projektu tworzyliśmy lapbooki – książeczki tematyczne samodzielnie wykonane przez dzieci. Do tej zabawy potrzebna jest tylko tekturowa teczka i kolorowy papier, dlatego serdecznie polecamy spróbować stworzyć lapbooki w domu – inspiracji można szukać pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=yPnsTHBXFfo

Na ostatnim spotkaniu dzieci dowiedziały się co zjadają ptaki i co możemy włożyć do karmików, które również samodzielnie stworzyli uczniowie przy pomocy naszych szkolnych konserwatorów – pana Marka i pana Kamila oraz pana Michała – taty Zosi i Kuby. Drewniane karmniki stoją  teraz na oknach naszych klas wypełnione ziarnem – dzieci mogą więc obserwować ptaki, a one porządnie się najeść. 

Opracowanie: szkolnastrona.pl