Dzień zabaw ze świata

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Dzień zabaw ze świata

Dzień zabaw ze świata

Uczniowie klas I – III wzięli udział w projekcie społeczno – obywatelskim zatytułowanym „Dzień zabaw ze świata”.

Dzieci „poznawały świat” uczestnicząc w zabawach z różnych jej zakątków. Oprócz tego zdobyły wiedzę na temat wszystkich kontynentów, dzięki materiałom, które sami przygotowywali, jak i ciekawym prezentacjom multimedialnym, tworzonym przez p. Grzegorza Szklarczuka. Dzięki działaniom projektowym powstał „bank zabaw”. Uczniowie przygotowali plakaty o Afryce, stworzyli kolorowe azjatyckie smoki, wcielili się w indiański szczep Apaczy. Wsłuchując się w indiańską muzykę  dzieci stworzyły barwne tipi i wigwamy. Prace uczniów można było podziwiać podczas nocy karnawałowej, ponieważ zostały one wykorzystane do dekoracji. Tego dnia nastąpiło podsumowanie projektu, uczniowie zaprezentowali zabawy, które poznali na projektach. Stworzony „bank zabaw” ze świata wywieszony jest na korytarzu, więc mamy nadzieję, że uczniowie będą z niego korzystali i wesoło spędzali przerwy.