Pracownia krawiecka

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Pracownia krawiecka

Pracownia krawiecka

Na przełomie miesiąca października i listopada uczniowie klas I-III realizowały projekt noszący tytuł „Pracownia krawiecka”. Głównym celem projektu było poznanie wymiarów i proporcji swojego ciała; zaprojektowanie mundurka szkolnego z materiałów ekologicznych i zorganizowanie pokazu mody.

Ponieważ punkt kulminacyjny naszego projektu – pokaz mody przypadł w dniu, w którym obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości ustaliliśmy, że nasze mundurki będą w barwach biało-czerwonych. Uczniowie pracowali w grupach trzy-osobowych , różnowiekowych. Pracy było bardzo dużo, mierzenie, rysowanie, malowanie, wycinanie, zszywanie, gromadzenie materiałów  zdatnych do wykorzystania, przymierzanie gotowych mundurków i po wielu godzinach ciężkiej pracy przyszedł czas na prezentacje. Nasze modelki i modele wspaniale zaprezentowali wykonane stroje, lektorzy przedstawili opis każdego stroju.

Wszyscy byliśmy zadowoleni i dumni ze wspólnej pracy !