W jeden dzień dookoła świata

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » W jeden dzień dookoła świata

W jeden dzień dookoła świata

Zakończyliśmy pierwszy w tym roku projekt matematyczno-przyrodniczy „W jeden dzień dookoła świata” . Uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści wykonali plakaty prezentujące poszczególne kontynenty oraz wybrane państwa.

Poszukiwali informacji w różnych źródłach: w Internecie, encyklopediach, leksykonach, alasach oraz czasopismach, np. National Geographic. Ćwiczyli również umiejętność posługiwania się skalą i obliczania odległości na mapach. Projekt stał się również okazją do poznania architektury, języków, kultury i zwyczajów ludzi z różnych stron świata. A tak wspomina go jedna z uczennic:

Dnia 5 listopada zakończyliśmy projekt pt. " W jeden dzień dookoła świata". Przygotowywaliśmy go w grupach przez miesiąc. Bardzo nam się podobał, ponieważ na początku losowaliśmy kontynent oraz wybieraliśmy kraj. Po wyborach zbieraliśmy informacje i tworzyliśmy kolorowe plakaty. Na koniec zrobiliśmy ciekawe krzyżówki o kontynencie i państwie i razem odgadywaliśmy hasła. Świetnie się przy tym bawiliśmy :)

Autor: Aleksandra Pasiut, Kl. VI